Виклик лікаря
067-743-86-40

БРАВЕКТО – ліки, чи отрута???

БРАВЕКТО

БРАВЕКТО – ліки, чи отрута???
Останніми роками, у зв’язку з розповсюдженням трансмісивних захворювань, дуже гостро постало питання з захистом собак від ектопаразитів. На ринку ветеринарних препаратів є великий вибір інсекто-акарицидних засобів, кожен з них по-своєму ефективний, проте більшість працює добре, при умові його правильного зберігання та застосування. Також слід остерігатися підробок. Будь-яка молекула діючої речовини для знищення паразита дієва, в протилежному випадку її не зареєстрували б, та не допустили для використання. Питання чи потрапить ця молекула діючої речовини в паразита та чи безпечна вона для Вашого чотирилапого друга? Давайте по порядку.

   

Питання потрапляння діючої речовини в тіло паразита залежить від форми (краплі, спрей, нашийник, таблетка) самого засоба, та його фармакокінетики (здатності розповсюджуватися по організму). Якщо це нашийник від бліх та кліщів, то він має контактувати зі шкірою тривалий термін (декілька днів), щоб хімічні сполуки які він містить та які вбивають ектопаразитів в достатній кількості всмокталися в кров через шкіру, та змогли подіяти на кліща, комаря чи блоху які нападають на тварину, скажем, в ділянці хвоста. Каплі на холку мають бути нанесені на шкіру, для подальшого попадання в організм ,минаючи усі бар’єрні функції шкіри, та розповсюдження по всьому тілу тварини. Згодом діюча речовина крапель попадає в організм паразита та доносить свою хімічну дію до нього. Спреї мають схожу дію з краплями проте, як правило, мають меншу концентрацію хімії (діючої речовини), але більшу площу контакту з твариною і як наслідок ту саму дію. Таблетки попадають одразу в шлунково-кишковий тракт, всмоктуються в кров, та циркулюють в тілі тварини, отож при укусі кліща через декілька годин, він получить свою порцію діючої речовини через години після прийому таблетки. Коли ми вибираємо той чи інший засіб, слід розуміти, що незалежно від його форми, хімія яка в ньому є, і буде вбивати чи відлякувати паразитів, буде також діяти і на нашого улюбленця, тобто ми маємо перемістити токсини для паразита спочатку на тварину, потім на паразита. Інакше бути не може.

Питання чи безпечні ці всі засоби для наших тварин??? Ще Парацельс сказав : «Усе є отрута, усе є ліки, тільки доза відрізняє одне від іншого». Отруїтися можна будь-якою речовиною (вітаміни, вода, м’ясо, молоко, активоване вугілля, антибіотики, тощо), а також можна прийняти будь-яку отруту (зарін, ціанід калію, стрихнін, миш’як , тощо) та залишитися абсолютно неушкодженим . Усе залежить від кількості речовини яка потрапила в організм-доза. Доза може бути терапевтична-та яка викликає необхідний ефект, та летальна-та яка викликає смерть. Різниця між терапевтичною та летальною дозою і є безпечність тих чи інших сполук. Вода-це хімічна сполука (хімія), яка має величезну різницю між безпечною та летальною дозою. Ціанід має маленьку різницю. Ще є таке поняття як видоспецифічність – здатність діяти на певний вид живих істот і не діяти на інші види. Усі чули про отруєння собак ліками від туберкульозу для людей, для людей це ліки, для собак отрута. Є краплі від бліх для собак, які отруйні для котів, тощо.
Отож, наша ціль підібрати оптимальний варіант захисту для тварин. Необхідна форма лікарського засобу, яка подіє найшвидше, буде діяти найдовше, буде мати саму більшу різницю між терапевтичною та летальною дозою, та буде найбільш видоспецифічно-токсичною для паразитів.

На данний момент розвитку ветеринарної фармакології це покоління речовин «ланерів»: флураранер, афоксоланер, та інші ізомери.
Я є практикуючий ветеринарний лікар, і звик оперувати підтвердженими фактами, та не вестися на різні інсинуації з боку людей які оперують плітками, міфами, та порадами перехожих.

Я застосовую в своїй практиці препарат з комерційною назвою «БРАВЕКТО», та діючою речовиною Флураранер, згідно інструкції, в рекомендованих дозах, і використавши декілька сотень таблеток не мав жодного разу ускладнень чи побічних явищ, а також не мав жодного випадку захворювання піроплазмозом під час дії таблетки.
Проте , перш ніж рекомендувати своїм пацієнтам ці ліки ,я поцікавився ґрунтовністю рекомендацій, які вказані в інструкції , в представництві виробника. Дослідження які мені надали повністю задовільняють мої сумніви, так як флураранер не викликає негативного впливу на організм навіть у п’ятикратному передозуванні.
Дослідження додані до статті.

Завантажити статтю (pdf)

Чернишук Іван

Posted in Без категорії | Коментування вимкнено