Виклик лікаря
067-743-86-40

Хочете перевезти свого улюбленця за-кордон? Ось Вам кілька порад.

тварину в європу

НОВІ РЕГЛАМЕНТИ, ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН ДО ЄВРОСОЮЗУ

 Кожного року  в Україні все більша охочих їхати за кордон на роботу та відпочинок в компанії домашніх улюбленців. Дехто просто немає на кого залишити друга, а хтось просто не може з ним розлучитись. Якщо подорожування з твариною в межах країни цілком реальне, то вивести улюбленця за кордон значно важче.  

Починаючи з 29 грудня 2014 р. набули чинності нові регламенти, які регулюють перевезення домашніх тварин до Європейського Союзу

Регламент (ЄС) 576/2013 Європарламенту і Ради Європейського Союзу: 
Регламент (ЄС) 577/2013 Європейської Комісії: .

Щоб увезення собак, котів і домашніх тхорів (фреток) у країну ЄС не вважалося комерційною операцією (торгівлею), слід забезпечити виконання таких вимог:

– 5 або менше тварин;

– відсутність комерційного інтересу або передачі права власності. Згідно з Регламентом (ЄС) 576/2013 під «некомерційним переміщенням» мається на увазі будь-яке переміщення, що не має на меті продаж чи передачу права володіння домашньою твариною;

– перевезення має здійснюватися в супроводі господаря (власника) або особи, відповідальної за тварин. Перевезення тварин окремо від господаря дозволяється в тому випадку, якщо воно здійснюється у строк, що не перевищує 5 діб до або після поїздки господаря (власника) / відповідальної особи;

– має бути експертний висновок щодо дослідження на титр антирабічних антитіл, яке виконується на зразку крові, відібраному ветеринаром, уповноваженим компетентним органом, не менше ніж за 30 діб після попередньої вакцинації і принаймні за 3 місяці до дати видачі сертифіката європейського зразка. Перевірений (встановлений) титр антитіл має дорівнювати або бути більшим 0,5 МЕ/мл. Власники чи уповноважені ними особи мають право здійснювати некомерційне переміщення домашніх тварин до ЄС з України у віці не меншому ніж 7 місяців із дати народження.

Необхідна інформація щодо переміщення домашніх тварин з територій або третіх країн до Європейського Союзу доступна за посиланням http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/index_en.htm.

Основні вимоги для некомерційного переміщення домашніх тварин:

1. Ідентифікація тварин. Тварини мають бути ідентифіковані за допомогою мікрочіпа (транспондера), що відповідає нормам ISO 11784 і ISO 11785. Якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання і наявні документи, які підтверджують, що татуювання було зроблене до 3 липня 2011 р., ідентифікація вважається такою, що відповідає нормам ЄС.

2. Ідентифікуючий документ. Домашні тварини для некомерційного переміщення до ЄС мають супроводжуватися ветеринарним сертифікатом третьої країни (ветеринарний сертифікат мовами країн – членів ЄС викладено на http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/nocomm_third_en.htm), який видається прикордонним державним інспектором ветеринарної медицини на підставі ветеринарного свідоцтва Ф-1, виписаного державним лікарем ветмедицини. У графу «номер» ветеринарного сертифіката до ЄС вписується серія і номер ветеринарного свідоцтва Ф-1, на підставі якого виписується ветеринарний сертифікат. Сертифікат англійською та українською мовами викладено на офіційному сайті Держветфітослужби України (www.vet.gov.ua) у розділі «Ветеринарні сертифікати до ЄС». Також там є методичні рекомендації щодо заповнення вищезазначеного ветеринарного сертифіката до ЄС.

Прикордонні державні інспектори ветмедицини заповнюють і затверджують (підписом і печаткою на кожній сторінці) вищезгаданий ветеринарний сертифікат.

Ветеринарний сертифікат для некомерційного переміщення домашніх тварин у ЄС дійсний протягом 10 діб з дати видачі офіційним ветеринаром (прикордонним державним інспектором ветмедицини) до дати проведення документальних та ідентифікаційних перевірок у пунктах в’їзду подорожуючого до ЄС (пункти BIPs доступні за посиланням http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/pointsentry_en.htm).

Разом з вищевказаним сертифікатом власник або особа, відповідальна за тварину під час перевезення, повинна пред’явити декларацію відповідальної особи/власника тварини відповідно до зразка, наведеного в ч. 3 Додатка IV Регламенту (ЄС) 577/2013 (розміщена на сайті www.vet.gov.ua).

3. Вакцинація домашніх тварин. Домашні тварини мають бути обов’язково вакциновані проти сказу. Крім того, вимагається попередня протипаразитарна обробка проти ехінококозу (Echinococcus multilocularis) собак, які переміщуються до Фінляндії, Ірландії, Мальти та Великої Британії, відповідно до Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 1152/2011.

4. Дослідження на титр антирабічних антитіл має бути виконане в лабораторії, затвердженій Європейською Комісією відповідно до ст. 3

Рішення Ради 2000/258/ЄC (список лабораторій доступний за посиланням http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/approval_en.htm).

Разом з тим інформуємо, що Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) здійснює дослідження на титр антирабічних антитіл (докладна інформація – за посиланням http://vetlabresearch.gov.ua/services/dribni-tvaryni/).

Бланк експертного висновку, який видається в Україні, має декілька ступенів захисту. Експертний висновок містить підписи керівника установи або його заступника та завідувача науково-дослідного вірусологічного відділу або його заступника чи виконавця цих досліджень. На експертному висновку ставиться печатка ДНДІЛДВСЕ «Для експертних висновків № 2».

Дослідження домашніх тварин, які переміщуються до ЄС (походять з третьої країни або переміщуються транзитом через територію або третю країну, крім перелічених у Додатку II до Виконавчого Регламенту Комісії (ЄС) 577/2013), на титр антирабічних антитіл здійснюється на зразку крові, відібраному ветеринаром, уповноваженим компетентним органом, не менш ніж за 30 діб після попередньої вакцинації і принаймні за 3 місяці до дати видачі цього сертифіката. Перевірений (встановлений) титр антитіл має дорівнювати або бути більше 0,5 МЕ/мл.

Будь-який український чи іноземний громадянин, який хоче перетнути кордон з домашньою твариною з України до ЄС, повинен дослідити її на наявність поствакцинальних антитіл до вірусу сказу в лабораторії, яка має такі повноваження. Завірена копія експертного висновку (довідки) має бути прикладена до ветеринарного сертифіката згідно із законодавством ЄС.

У разі невідповідності інформації чи відсутності вакцинації проти сказу та висновків (довідки) зі схваленої лабораторії про результати дослідження на антирабічні антитіла прикордонний державний інспектор ветеринарної медицини не має права виписувати ветеринарний сертифікат на некомерційне переміщення домашніх тварин до ЄС.

У разі невиконання правил, наведених вище, уся відповідальність покладається на власника тварини чи уповноважену ним особу.

У ст. 35 Регламенту (ЄС) 576/2013 викладено дії у разі недотримань правил, виявлених у ході перевірок, передбачених у ст. 33 і 34 даного регламенту:

1. Якщо перевірки, передбачені в ст. 33 і 34, показують, що домашня тварина не відповідає умовам ЄС, викладеним у главах II і III, компетентний орган в країні – члені ЄС після консультацій з офіційним ветеринаром і, в разі потреби, з власником або уповноваженою особою приймає рішення про таке:

а) повернути домашню тварину до країни або території відправлення;

б) ізолювати домашню тварину під офіційним контролем на час, необхідний для того, щоб вона відповідала умовам, викладеним у главах II і III;

с) як останній засіб – якщо повернення неможливе або ізоляція не практикується в країні-члені, приспати домашню тварину відповідно до чинних національних правил у країні – члені ЄС із захисту домашніх тварин у момент їх убивства.

2. Якщо компетентний орган у ЄС відмовляє в некомерційному переміщенні домашніх тварин, ці домашні тварини мають бути ізольовані й знаходитись під офіційним контролем до моменту:

а) їх повернення з країни або території відправлення;

б) прийняття будь-якого іншого адміністративного рішення щодо цих домашніх тварин.

3. Заходи, зазначені в пунктах 1 і 2, мають виконуватися за рахунок власника тварини та без можливості будь-якого фінансового відшкодування власником або уповноваженою ним особою.

 

Список необхідних документів для вивозу собак, котів та тхорів за кордон:

1. Реєстрація тварини за місцем утримання.

2. Електронна ідентифікація. Вживлений під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту ISO 11784, ISO 11785.

3. Ветеринарний паспорт міжнародного зразку (фото тварини, якщо вона досягла одного року).

4. Вакцинація проти сказу. Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тваринам віком від 3 місяців і не пізніше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців, повинна перед цим довідатися у країні в’їзду, чи дозволено це в цій країні.

5. Ветеринарне свідоцтво “Форма №1 вет.” Форма видається лікарем ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон.

6. Ветеринарний сертифікат про стан здоров’я тварини видається в обмін на форму №1-вет. регіональними відділеннями митного контролю.

7. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл вимагається між 4 та 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МЕ/мл.

8. Дегельмінтизація та обробка тварини проти ектопаразитів, про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Лікування від глистів та кліщів повинно бути проведене між 48 та 24 годинами до виїзду.

9. Довідка про племінну цінність тварини з вказанням її оціночної вартості

10. Ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається (IATA).

11. Форма 998. Ветеринарний сертифікат для домашніх тварин, що пересуваються територією Європейського Союзу з некомерційними цілями (Мовою країни в’їзду). Погодження уповноваженого сільськогосподарського Міністерства країни в’їзду.

 

Запам’ятайте! Для хвороби немає кордонів, убезпечте життя вашого улюбленця та своє власне!!!

 

 

Опубліковано з погодженням та згідно матеріалів журналу «Ветеринарна медицина України»

Posted in Без категорії | Коментування вимкнено