Виклик лікаря
067-743-86-40

Відрізане назад не пришиєш!

стерилізація

Коли йдеться про здоров’я вашого улюбленця погодьтеся, довіряти можна лише фахівцю. Тому радимо, після появи у вас вдома “малечі”, як можна швидше обзавестися телефонами та адресами найближчих до вас ветеринарних клінік.

Рано чи пізно перед кожним власником кішки ставиться питання про потомство або як його позбутися. Господар у якого є тварина повинен бути готовим до появи статевої зрілості (тічки) у кішки, щоб застосувати правильні дії при її виникненні.

Якщо ви оберігаєте свою кішку і не випускаєте її на вулицю, то в період тічки вона доставить вам масу неприємностей. Кішка буде постійно проситися на вулицю, качатися по підлозі, кричати в день і вночі, не даючи заснути, проявляти агресію до своїх власників. Якщо кішку пускати гуляти самостійно, то вона обов’язково принесе незаплановане потомство.

Власникам котів також доводиться зустрічатися з проблемами статевих інстинктів їхніх улюбленців, які проявляються з 6 місячного віку і пізніше. Коти, на відміно від кішок (3-4 рази на рік) сексуально активні протягом року, що також створює проблеми для господарів. Якщо ви не будете випускати вашого улюбленця на вулицю, то він почне мітити територію квартири, створюючи неприємний запах. При цьому багато ваших речей можуть бути зіпсовані. Коти, які гуляють на вулиці, б’ються з іншими котами, травмуються, можуть заразитися інфекціями, які можуть бути небезпечні і для власника.

Для припинення любовних мук вашого улюбленця існують декілька методів, зокрема, в’язка, кастрація для самців або стерилізація для самок та гормональні контрацептиви.

Кожен із перерахованих методів має свої переваги і недоліки. Тому можливість їхнього застосування необхідно обговорити із своїм ветеринарним лікарем та вибрати найбільш оптимальний, який би підходив конкретній тварині і відповідно до обставин, які склалися.

Кастрація (стерилізація) кота і кішки вирішить всі проблеми, пов’язані з їхньою поведінкою і небажаним потомством. Стерилізовані кішки не відчувають неприємності від того, що в них немає тічки, не страждають від позбавлення їх материнства. У них дуже рідко, на відмінно від не стерилізованих кішок, зустрічаються захворювання молочних залоз. Кастровані коти перестають мітити територію, зникає агресія.

Проте не кожен власник погодиться на такі радикальні заходи. Можливо, через рік або два ви захочете потомства від свого улюбленця, а відрізане, назад не пришиєш! У такому разі вам потрібно підібрати надійний і безпечний контрацептив. Найкраще застосовувати ін’єкційні контрацептиви: ковінан, депогестрон, неонідан. Їх вводять 2-3 рази на рік, що дозволяє контролювати тічку, запобігти випадковій в’язці і небажаній вагітності. Їхня вартість на курс ненабагато менша вартості кастрації, але шкоди від них менше ніж від таблеток і капель (нонестрон, контрасекс, секс-бар’єр і т.д.) та цукрових кубиків (пілкан), які застосовують всередину. Недоліком є те, що тічка почнеться через декілька днів після припинення їхнього застосування.

В даний час, питання про причину виникнення пухлин у кішок, пов’язаних із застосуванням гормональних контрацептивів є спірним, проте, доводиться все частіше замислюватися про їхній фатальний вплив.

Якщо ви в чомусь сумніваєтесь, обов’язково звертайтесь до свого ветеринарного лікаря та отримайте необхідну консультацію.

 

лікарі вет. мед. Котис Н.М., Федорович В.Л. 

Posted in Без категорії | Коментування вимкнено