Виклик лікаря
067-743-86-40

ОБЕРЕЖНО – КЛІЩІ!!!

паразити

          Не за горами потепління і час вже серйозно задуматися, а чи підготували ми своїх чотирилапих вихованців до весняно-літнього періоду? У зв’язку з цим хочеться акцентувати увагу на одному з дуже поширених і страшних захворювань – піроплазмоз собак. 

           Не обов’язково ходити на полювання чи гуляти в лісі, щоб Вашу тварину вкусив кліщ. З кожним роком ми спостерігаємо тенденцію зростання випадків захворювання собак в місті, а також важкість перебігу захворювання.

          Частіше хворіють собаки, яких вивозять на природу, у весняний, літній та осінні періоди. Піроплазмоз відноситься до трансмісивного захворювання, збудником якого є найпростіший паразит Babesia canis. Переносниками якого є дорослі кліщі Dermacentor pictus, Dermacentor marginatus, Rhipicephalus sanguineus, Rhipicephalus turanicus. Інкубаційний період при природному зараженні становить від 2-х днів до 3-х тижнів. Бабезія (збудник захворювання) руйнує клітини крові, головним чином еритроцити. В результаті чого настає кисневе голодування всіх органів та організму в цілому. Залишки зруйнованих еритроцитів, гемоглобін у великій кількості виділяються нирками, приводячи до порушення фільтрації сечі. При всіх цих проблемах не варто забувати про токсини, які виділяються в результаті життєдіяльності бабезій. Все це призводить до порушення діяльності різних органів, в тому числі, нирок, печінки. Розвивається анемія. Інкубаційний період, тобто час від моменту зараження тварини (укусу зараженого кліща) і до проявів перших симптомів складає від 2-ох до 10-ти діб.

                    Перші симптоми піроплазмозу після укусу кліща у собак :

                      — Підвищення температури;
                      — Відмова від корму;
                      — Слабкість, утруднена хода, особливо слабшають задні кінцівки;
                      — Гематурія (сеча кривавого або темного кольору);
                      — Бліді або іктеричні (жовтушні) слизова оболонка ротової порожнини та кон’юнктива.

          Надгостра форма протікає блискавично без видимих ознак і закінчується загибеллю тварини. Гостра форма піроплазмозу триває близько 2-4 діб з явними ознаками. Сеча стає червонуватого або кавового кольору, температура тіла тварини підвищується до 41-42 градусів. Пригнічений загальний стан, млявість, лихоманка. Пульс прискорений, слизова оболонка бліда, жовтяничного кольору. Задні кінцівки сильно ослаблені.

            Діагноз ставиться комплексно : результати клінічного огляду, лабораторної діагностики (мазок крові на наявність бабезії, загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз сечі та узд (при потребі)).

         Ускладнення і наслідки піроплазмозу: основні ускладнення та порушення в організмі собак при піроплазмозі пов’язані саме з еритроцитами, а точніше з їх масовим руйнуванням. Внаслідок тривалого кисневого голодування всіх систем організму можуть бути різноманітні невтішні наслідки, у вигляді серцево-судинної, ниркової, легеневої недостатності, а також ураження центральної нервової системи. Якщо вчасно не звернутись до лікаря, то хвороба закінчується летально.

        Лікування піроплазмозу собак досить важка справа, особливо якщо йде ускладнення на  декілька систем організму, тому дуже важливо якнайшвидше звернутись до лікаря. Лікування може проводитися як вдома, так і в стаціонарі або амбулаторно. Все залежить від ступеня тяжкості захворювання . Лікування  повинно бути під суворим наглядом ветлікаря, враховуючи результати аналізів крові та узд (при потребі).

         Профілактика піроплазмозу у собак. У сезон, а саме – теплу пору року (весна, літо, осінь) тварин необхідно обробляти акарицидними препаратами (таблетки, краплі, спреї). Уважно читайте інструкції до препаратів, якими обробляєте тварин, адже є препарати, які діють 3-4 тижні, а є й на 12 тижнів. Порадьтесь з Вашим ветлікарем стосовно вибору препаратів (який потрібно буде розрахувати на вагу тварини, буде дійсно діяти, підійде Вам по ціні). Оглядайте тварину після прогулянки на наявність кліщів. Якщо ж все-таки виявили кліщів, то акуратно викрутіть їх і обробіть місце укусу йодом. Звісно краще було б звернутись до ветлікаря, адже досить часто бувають випадки коли господарі, через брак досвіду, лишають хоботок кліща у шкірі тварини,внаслідок чого може розвинутись абсцес. У наступні дні обов’язково спостерігайте за собакою, при появі перших ознак необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря. Чим швидше діагностується захворювання і почнеться лікування – тим більше шансів на одужання у Вашого улюбленця.

 

P.S. Колектив лікарів ветеринарної клініки «ВЕТСЕРВІС» звертається до власників тварин з проханням: «Не займайтесь самолікуванням!! Не намагайтеся лікувати тварину по інтернету, застосовуючи різноманітні методи «нетрадиційної» медицини. Адже піроплазмоз є досить серйозним захворюванням, а після самолікування тварини власником ветлікарям справитись з захворюванням є набагато важче. Пильнуйте Ваших улюбленців і не хворійте!».

 

Статтю підготувала лікар ветеринарної клініки “ВЕТСЕРВІС” (Хоткевича 8) Новік Ольга Дмитрівна.

Posted in Без категорії | Коментування вимкнено