Виклик лікаря
067-743-86-40

Основні принципи збереження здоров”я наших менших друзів.

“Будь-яку хворобу краще попереджати ніж лікувати” – ця фраза актуальна і для наших маленьких улюбленців.

Для запобігання виникнення основних неприємностей слід вчасно проводити дегельмінтизацію, вакцинацію, та обробку проти ектопаразитів.

Вакцинація - це введення збудника, який пригнічений або вбитий, та зберіг антигенну структуру, яка здатна викликати синтез антитіл в організмі без розвитку захворювання. Вакцинацію проти інфекційних захворювань повинен проводити тільки ветеринарний лікар, для уникнення ускладнень та проблем. Вакцинацію слід проводити за певною схемою, це пов”язано з наявністю материнських анитіл в організмі цуцика чи кошеня, а також з терміном життя набутих від вакцини антитіл.

Вакцинацію проводять переважно з 4-8 (собак),та 8-12 (котів) тижнів, після чого обов”язково слід робити ревакцинацію через 2-4 тижні з наступною ревакцинацією щорічно. Ця схема дуже умовна, терміни проведення прививок залежать від виду,віку тварини, самої прививки та інших обставин. Вам слід звернутись до свого ветеринарного лікаря, і він проконсультує Вас як краще зробите саме у вашому випадку. Перед вакцинацією за 7-14 днів слід провести дегельмінтизацію (прогонку глистів), повторювати її слід щоквартально (раз на три місяці). Для уникнення зараження та атаки Вашого улюбленця ектопаразитами (блохи, кліщі,комарі та ін.) слід проводити профілактичну обробку відповідними інсектоакарицидними засобами (це може бути спрей, таблетки або краплі на холку), раз на 3-12 тижнів, інтервал залежить від засобу. Найоптимальніший засіб від ектопаразитів саме у Вашому випадку Вам допоможе підібрати ветеринар.