Виклик лікаря
067-743-86-40

Респіраторні захворювання КОТІВ

kotenok_pod_odeyalom_vysokogo_razresheniya_1920x1200

Респіраторні захворювання кішок викликаються багатьма мікроорганізмами, але два з них в рівній мірі відповідальні за 90 % всіх респіраторних інфекцій та за комплекс симптомів, який зазвичай називають котячим грипом.

Котячий герпес – вірус схожий на вірус,  що викликає у людини відкриті ураження шкіри. Спричинена хвороба носить назву котячий вірусний ринотрахеит, і вона дуже заразна.

Першими ознаками служать: нежить, підвищена температура і виділення з носа і очей , які швидко перетворюються на гнійні через вторинної бактеріальної інфекції. У міру того як хвороба прогресує , у кішки можуть розвинутися виразки в роті , бронхіт і зрештою пневмонія. У вагітної кішки може статися викидень. Хоча смертність від цієї хвороби у дорослих кішок дуже невелика , серед кошенят вона може досягати 50-60 %. Видужали кішки довгі роки можуть бути носіями вірусу. При цьому велику частину часу вони будуть незаразны для інших кішок , але епізодично перетворюються на джерела зараження.
Також велика частка респіраторних захворювань кішок , викликаються котячим чашоподібним вірусом. У цих випадках спостерігається виразка слизових оболонок губ , носа і язика; в іншому симптоми схожі з попередніми , хоча хвороба зазвичай протікає не настільки важко.
Видужали кішки стають вірусоносіями , завжди здатними заразити інших кішок. Цілком звичайними є респіраторні захворювання, що викликаються комбінацією обох описаних вище вірусів. Близько п’яти відсотків респіраторних захворювань викликаються Chlamydiapsittaci – мікроорганізмами , які називаються рикетсіями і вважаються проміжними між вірусами і бактеріями. Ці рикетсії викликають захворювання, яке колись називали котячим пневмонітом , але на відміну від вірусних хвороб воно піддається лікуванню деякими антибіотиками . Симптомами служать сльозяться очі (кон’юнктивіт ) і виділення з носа (риніт) . Підвищена температура або більш серйозні респіраторні розлади трапляються рідко і , на щастя , смертність від цієї хвороби дуже невелика. Особливо це захворювання докучає при груповому утриманні кішок в пансіонах і розплідниках . Інфекційний ентерит кішок.
Ця хвороба , відома також під назвою панлейкопенія кішок, колись була одним з найпоширеніших і серйозних захворювань домашніх кішок. В результаті повсюдної вакцинації тепер вона зустрічається рідко. Інфекційний ентерит викликає різке падіння кількості білих кров’яних тілець , а його симптоми включають в себе високу температуру , втрату апетиту , блювоту , депресію і пронос. Частіше хворіють кошенята ,смертність серед них висока. Навіть дорослі кішки , які перехворіли ентеритом , часто стають ослабленими і вразливими на все життя. Вірус котячої лейкемії. Цей вірус є найчастішою причиною виникнення раку у кішок.

Симптоми варіюються і зазвичай укладаються в блювоті, проносі, апатичності і утрудненому диханні. Можна випробувати різні види лікування, в тому числі хіміотерапію, але часто хвороба виявляється невиліковною. Вірус вражає від одного до двох відсотків кішок, але поширеність цього захворювання в деяких країнах більше, ніж в інших

Posted in Без категорії | Коментування вимкнено