Виклик лікаря
067-743-86-40

Біохімічний аналіз крові

biomedico-especialista-em-estudar-doencas-ainda-sem-cura-como-trata-las-e-possivel-alguma-forma-de-prevencao-com-os-avancos-na-area-de-pesquisa-esse-profissional-se-torna-essencial-1374271593051_75

Це аналіз крові на кількісний склад ферментів, білків та електролітів. Ферменти це біологічні каталізатори які приймають участь у хімічних реакціях в організмі.


Біохімічний аналіз крові допоможе вияснити стан внутрішніх органів, їх функціональний стан, ступінь зневоднення та ін.


Лактатдегідрогеназагліколітичний фермент зворотньо  каталізуючий окислення лактата в піровиноградну кислоту. Найбільша активність ЛДГ виявлено в нирках, серці,печінці та скелетних м’язах.

Амінотрансферази АЛТ (аланін амінотрансфераза) та АСТ (аспартатамінотрансфераза) це ферменти які каталізують міжмолекулярний перетяг аміногрупи між амінокислотами та кетокислотами. Підвищення цих ферментів в крові відзначається при багатьох різних захворюваннях, але найчастіше захворюваннях печінки та міокарду.

Лужна фосфатаза представник з групи ферментів фосфатаз, які каталізують відщеплення фосфорної кислоти від її органічних сполук. Рівень ЛФ збільшується при ураженнях кісткового мозку, рахіті, остеомаляції, остеосаркомах, гіпертиреозі, онкологіях, гапатитах.

Гамма-глутамінтрансфераза – присутня в печінці, підшлунковій, нирках. Підвищується при гепатитах, холестазі, церозах, патологіях підшлункової залози.

Альфа амілаза – приймає участь у травленні вуглеводів. Підвищується при панкреатитах, онкологіях підшлункової залози, обструкціях протоки підшлункової, також при цукровому діабеті та проблемах з печінкою.

Ліпаза – фермент каталізуючий розщеплення гліцеридів вищих карбонових кислот. Підвищення рівня ліпази в сироватці крові спостерігається при гострому панкреатиті.

Сечовина – головний кінцевий продукт обміну білків в організмі тварини. Сечовина в 18 разів менш активна ніж інщі продукти білкового розпаду. Основним джерелом сечовини служать амінокислоти. Основний орган який утворює сечовину-печінка. Орган який виводить сечовину-нирки. При патологічному рівні сечовини слід розібратися в балансі її утворення/виведення. Рівень сечовини збільшується при хворобах нирок, порушенні віддоту сечі, посиленному розпаді білків, хворобах ССС.

Креатинін – кінцевий продукт обміну креатинфосфата, який приймає участь у скороченні  м’язів. Підвищується при хворобах нирок, та ССС.

Глюкоза – один із головних вуглеводних компонентів у крові організму тварини. Саме глюкоза складає основу субстрата, необхідного для забезпечення життєдіяльності кожної клітини. Підвищення глюкози у крові-гіпреглікемія, може бути фізіологічною та патологічною. Патологічна гіперглікемія буває при панкреонекрозі, діабеті, гіпотиреозі, онкологіях, фібросаркомах.

Холістерол – (по старій номенклатурі Холістерин),вторинний одноатомний циклічний спирт, який утворюється в печінці з ацетата,та поступає в кров у складі ліпопротеїнів. Підвищується при цукровому діабеті, ліпоїдові, атеросклерозі, холестазі та гепатопатіях, хронічному панкреатиті, нефротичному синдромі, вагітності та ін.

Кальцій – є основою мінерального компонента кісткової тканини. Підвищується при хворобах щитоподібної залози, онкологіях, переломах, гіпервітамінозі вітанміна Д, жовтяниці, перитоніті, гангренах. Занижується при хронічній нирковій недостатності, гіповітамінозі, патологіях печинки та жовчних шляхів.

Фосфор – входить до складу важливих біоорганічних сполук, які приймають участь в енергетичному обміні (АТФ, АДФ, АМФ, НАДФ). Також входить в склад кісткової та хрящової тканини. Підвищується при порушенні роботи щитоподібної залози, гіповітамінозі віт. Д, акромегалії, хворобах нирок. Знижується при рахіті, неповноцінному харчуванні, остеомаляції, кетозах.