Виклик лікаря
067-743-86-40

Використання контрацептивних препаратів для кішок, їх наслідки

29448668090_5d7b85f0b6_h

          Статева зрілість у кішок настає до 12-місячного віку. У цей період власники зустрічаються з такою проблемою як характерна поведінка під час охоти. 
Більшість власників,з метою уникнення небажаної вагітності чи припиненням надокучливого м’явкання, використовують контрацептиви (таблетки, краплі, уколи тощо).

          Звісно, що простіше дати тварині одну таблетку й спати спокійно, але Ви маєте розуміти суть цих препаратів та чим вони загрожують Вашій тварині. Контрацептиви можна розділити на натуральні (на трав’яній основі) і гормональні. Перші – менш ефективні, впливають на психічний стан тварини, заспокоюючи її нервову систему, але більш безпечні для здоров’я. Проте, вони не завжди можуть дати очікуваний результат. Внаслідок цього, власники обирають гормональні препарати, які діють швидко і повертають тварину в потрібний, для власників, стан (а саме – усунення ознак тічки). Однак, мало хто замислюється над тим,що дані препарати містять в собі дозу гормону, який не просто блокує природнє вироблення статевих гормонів, а й  негативно впливає на роботу всього організму, зокрема, ендокринної системи. Крім ожиріння, порушення обміну речовин, кішка потрапляє в зону ризику виникнення різного роду пухлинних захворювань, запальних процесів матки.
          Коротко опишу нещодавній випадок з практики. На прийом звернулись з кішкою, скарги базувались на «незрозумілих припухлостях в ділянці живота». Вік кішки 6,5 років, домашнє утримання, до в’язки не залучали. Протягом тривалого часу (кілька років), при проявах статевої охоти, їй згодовували контрацептивні таблетки. З часом, кішка все частіше почала проявляти «бажання» і таблетки вже не давали бажаного результату.

          Після проведення клінічного огляду, УЗД, було діагностовано : правий і лівий ряд молочних пакетів уражені кістозними розростаннями, полікістоз яєчника. Зі слів власника, дані новоутворення почали інтенсивно розростатись і ущільнюватись протягом 2-х місяців, це і стало причиною візиту. 

C62CH1yLul4

             В даному випадку, вирішення цієї проблеми – хірургічне втручання. Крім видалення новоутворень, з метою зменшення ризику рецидиву, була проведена оваріогістеректомія(стерилізація). Видалення яєчників дає можливість назавжди припинити вироблення статевих гормонів. Дана пацієнтка успішно перенесла операцію, післяопераційний період пройшов без ускладнень. Зараз киця є умовно клінічно здорова та далі живе повноцінним життям. 

          Більшість людей вважають, що хірургічне втручання (кастрація,стерилізація) – це негуманна процедура. Однак, стерилізація в молодому віці, значно зменшує ризик виникнення новоутворень в майбутньому. Ця процедура є менш травматичною, молода тварина легше і швидше переносить післяопераційний період і сам догляд не такий складний, як після видалення прогресуючих пухлин.

Пильнуйте та піклуйтесь про своїх улюбленців! Не нехтуйте їхнім здоров’ям!

«Ми відповідальні за тих, кого приручили» (А. Сент-Екзюпері)

 

 

Статтю підготувала лікар ветеринарної клініки “ВЕТСЕРВІС” (Героїв УПА 51а) Гладиш Ірина Іванівна.

Posted in Без категорії | Коментування вимкнено