щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

7 важливих запитань про сезон кліщів

7 важливих запитань про сезон кліщів

Сніг розтанув, прийшла весна, і вже не терпиться вийти зі своїм чотирилапим другом на прогулянку в парк. Однак часто власники тварин забувають про те, що на їх там вже чекають вони – кровосисні ектопаразити – кліщі. Ось відповіді на важливі запитання щодо зараження кліщами.

 

 1. Чому кліщі чіпляються до тварин і людини?

 

Більшість видів кліщів – вільноживучі сапрофаги або хижаки. Харчуючись органікою, що розкладається, вони грають важливу роль в утворенні ґрунтового гумусу. Деякі кліщі харчуються соком культурних рослин і відносяться до шкідників сільського господарства. Лише відносно невелике число видів відноситься до паразитів людини і тварин.

 

Кров кліщам необхідна для харчування. Самці п’ють кров протягом 1-2 годин. Самки ж можуть залишатися на тілі до 10 днів, повністю насичуючись кров’ю і в 500 разів збільшуючи вагу свого тіла. Тіло кліщів може розтягуватись, наповнюючись кров‘ю. Таким чином, вони досить активні в голодному стані і стають нерухомими, коли наїдяться.

 

 1. Чи є сезонність в зараженні кліщами?

 

Кліщі активні майже цілий рік, але пік спостерігається у весняно-літній період. Залежно від регіону початок активності може припадати на кінець березня – квітень і тривати до вересня-жовтня.

 

 1. Кліщі падають з дерев?

Ні. Кліщі не мають крил, тому залетіти на дерево вони не можуть. Більше того, і залізати на висоту дерева необхідності немає. В більшості випадків кліщі залізають на високі рослини до  1 метра висотою.

 

 1. Чим небезпечні кліщі для тварин?

  Трансмісивні захворювання – це захворювання, які передаються тваринам через укус членистоногих. Дані членистоногі і є кровосисними паразитами. Основними небезпечними захворюваннями є піроплазмоз, анаплазмоз, хвороба Лайма та ерліхіоз. Ці захворювання є важкими, адже уражаються клітини крові, внутрішні органи і нервова система в поєднанні з сильною інтоксикацією.

 

 1. Що робити, якщо кліщ присмоктався до домашнього улюбленця?

 

При виявленні кліща потрібно обов’язково його видалити, обробити рану дезінфікуючим засобом і уважно спостерігати кілька днів за вихованцем. При підвищенні температури, в‘ялості, зміни кольору сечі, потрібно негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

 

 1. Чим найкраще видаляти кліща?

  Інструмент для видалення кліщів має спеціальну форму, що дозволяє проникнути під тіло паразита і витягнути його за один раз. Ці інструменти можна купити в зоомагазинах або у ветеринарних клініках. Не рекомендується використовувати звичайний пінцет для видалення кліщів, так як він може розчавити кліща і залишити його частину в шкірі вашої собаки.

 

 1. Як вберегти тварину від кліщів?

Сьогодні на ринку ветеринарних препаратів є велика кількість засобів для захисту від ектопаразитів. Вони можуть бути в формі крапель, спреїв, нашийників та таблеток. Звернувшись у ветеринарну клініку «Ветсервіс», наші спеціалісти проконсультують, підберуть найефективніший препарат, та допоможуть обробити вашого чотирилапого друга. Сучасна система обліку пацієнтів надає можливість нашим лікарям нагадати вам про кожну наступну обробку, щоб вберегти улюбленця від небезпеки.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу