щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Алергія в домашніх улюбленців. Коли варто звернутися до лікаря-алерголога

Алергія в домашніх улюбленців. Коли варто звернутися до лікаря-алерголога

В останні кілька років статистика алергічних захворювань не тішить своїми показниками, усе більша кількість людей стають заручниками алергії. Але не тільки люди страждають на це неприємне захворювання, тварини теж усе частіше схильні до виникнення різних її видів.

Деякі породи собак є потенційними алергіками, наприклад:

  • чау-чау
  • пекінес
  • шарпей
  • французький бульдог
  • лабрадор.

Алергія – це прояв підвищеної чутливості імунної системи до окремих речовин , іншими словами – це незвичайна відповідь організму на звичайні для здорових тварин подразники , які призводять до хворобливого стану після «першого знайомства» та при повторному контакті з ними.

Алергія може бути викликана будь-якою речовиною природного та штучного походження.

Алергія на певні види трав, пилок рослин, домашній пил, найчастіше проявляється у молодих собак. Симптомами є часте чхання улюбленця, запалені очі з виділеннями, утруднене «важке» дихання. Лікування подібних видів алергії здійснюється тільки під контролем ветеринарів.

Блохи, а саме блошина слина, є джерелом алергії мало не в половині випадків. Алергію легко розпізнати за сильним свербінням у домашнього улюбленця. Він себе кусає, вилизує й розчісує майже до крові. Впоратися з цією проблемою допоможе тільки регулярна (щомісячна) обробка спеціальними засобами від бліх, які найчастіше йдуть у комплексі з обробкою від кліщів, що, у кінцевому підсумку, вирішує два завдання. Більше про блошиний дерматит..

Наступним, найпоширенішим типом алергії є харчова алергія. Проявляються симптоми так: цистит (інфекція сечового міхура), блювота та пронос, свербіж (червоні мокрі плями на шкірі собаки). Найпоширенішим алергеном вважається білок, який може міститися в одному з продуктів.

Найчастішою причиною алергії можуть бути: молоко, сир, яйця, пшениця, крохмаль. У даному випадку доведеться приділити чимало часу для того, щоби виявити джерело алергічної реакції. Допоможе тільки жорстка дієта з виключенням продуктів.

Ще однією причиною алергії може стати улюблене заняття багатьох собак – купання влітку в річці, котловані чи ставку. Алергічна реакція може проявитися на шкірі у вигляді червоних ділянок (висипання) на грудях, або з’явиться блювота та пронос, після того як собака нап’ється води з цього джерела. Рекомендація тільки одна – виключити водні процедури, або обмежити їх, тому що найчастіше такі проблеми починаються наприкінці липня і тривають до початку вересня (час, коли вода, висловлюючись народною мовою «квітне»).

Наш лікар-алерголог Людмила Володимирівна:

  • розробляє індивідуальні схеми діагностики та виявлення виду алергена
  • підбирає найефективнішу медикаментозну та дієтотерапію
  • консультує щодо харчування тварин схильних до алергії
  • проводить додаткові лабораторні дослідження

Прийом по попередньому запису за телефонами вказаними на головній сторінці нашого сайту

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу