щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

АНАЛІЗИ КРОВІ: ЗАГАЛЬНИЙ І БІОХІМІЯ

АНАЛІЗИ КРОВІ: ЗАГАЛЬНИЙ І БІОХІМІЯ

Загальний аналіз крові – це стандартне обстеження, яке призначають для оцінки стану організму при багатьох захворюваннях. За допомогою загального аналізу крові можна оцінити рівень гемоглобіну, кількість формених елементів крові, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) (вказує на запалення та його активність) та деякі інші показники.

Що може побачити лікар, отримавши результати?

Розгорнутий аналіз крові дає змогу вчасно виявити наявні запальні процеси в організмі, патології крові та серця, інфекції (вірусні, бактеріальні або глистні інвазії). Загальний аналіз крові бажано здавати перед будь-яким майбутнім оперативним втручанням та під час диспансеризації.

Біохімічний аналіз крові – один з найбільш інформативних методів лабораторної діагностики, котрий показує функціональний стан різноманітних органів і систем організму. При цьому аналізі досліджуються функції печінки, нирок, підшлункової залози, ліпідний обмін (холестерин і тригліцериди), білковий обмін, жировий і вуглеводний обмін речовин; мікроелементи (кальцій, калій, натрій, магній) та інші.

Правильне розшифрування біохімічного аналізу крові і знання нормальних показників дає лікарю змогу достатньо точно визначити порушення  у водно-сольовому обміні, дисбаланс мікроелементів, запальні процеси та  інфекції, а також стан різних органів.

Наприклад, показники білків у цьому аналізі можуть розповісти про наступне:

  • Білки можуть вступати в різноманітні хімічні реакції з іншими речовинами, виконуючи численні функції в організмі. Більшу частину білків плазми складає альбумін.

Зниження вмісту альбумінів у плазмі крові (гіпоальбумінемія) виникає у наслідок тих самих причин, що і зниження загальної кількості білку (через мале постачання з їжею, при захворюваннях печінки, нирок, голодуванні), що викликає зниження тиску крові і в подальшому призводить до виникнення набряків.

Підвищена місткість альбумінів у плазмі крові (гіперальбумінемія) спостерігається при зневодненні організму.

  • Білки-глобуліни (альфа-, бета- і гамма-глобуліни):

Підвищений вміст альфа-глобулінів спостерігається при запальних процесах, впливу стресу на організм (травма, опік, інфаркт міокарда і т.д.).

Зменшення альфа-глобулінів відмічається при захворюваннях печінки, пониженій функції щитоподібної залози (гіпотиреоз).

Збільшення фракції бета-глобулінів спостерігається при атеросклерозі, цукровому діабеті, гіпотериозі, нефротичному синдромі.

Підвищення рівня гамма-глобулінів (гіпергаммаглобулінемія) спостерігається при посиленні імунних процесів. Воно зумовлене підвищенням продукування імуноглобулінів класу G, A, M, D, E і спостерігається при гострих і хронічних вірусних, бактеріальних, паразитарних інфекціях, захворюваннях сполучної тканини (колагенозах), злоякісних захворюваннях крові, деяких пухлинах. Зменшення вмісту гамма-глобулінів відмічається при захворюваннях і станах, пов`язаних з виснаженням, пригніченням імунної системи (при хронічних запальних процесах, алергіях, злоякісних захворюваннях у термінальній стадії, тривалій терапії стероїдними гормонами).

  • Білірубін – досліджують при вивченні стану печінки, порушенні відтоку жовчі;
  • Креатинін та сечовина – це ниркові показники, що вказують на проблеми сечовидільної системи;
  • Амілазу – вивчають при аналізі підшлункової залози, при підозрі на панкреатит, наприклад.

Отже, аналіз крові здатний розповісти багато цікавої інформації, яка необхідна лікарю для встановлення діагнозу та оцінки призначеного лікування. За відсутності скарг, з метою профілактики, господарі своїх улюбленців в здоровому стані повинні  здавати аналізи мінімум один раз на рік для контролю стану організму та виявлення деяких патологій на ранніх етапах.

І запам’ятайте – краще профілактувати, ніж лікувати!

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу