щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Блошиний алергічний дерматит

Блошиний алергічний дерматит

Дерматит від укусів бліх – одне з найпоширеніших алергічний захворювань шкіри собак та котів. Блохи – це безкрилі комахи, ротовий апарат яких призначений для прокусу шкіри та смоктання крові. Жити блохи можуть по всьому приміщені та нападати на людей. Коли вони прокусують шкіру тварин, то впорскують слину, яка містить гістаміноподібні речовини,  ферменти та амінокислоти. Ці складові слини викликають імунну реакцію організму. Однак при тривалих укусах бліх в тварин може розвиватись імунологічна толерантнісь, тому симптоми будуть непомітні.

 

Як проявляється блошиний дерматит?

 

Основним симптомом  в собак є свербіж різної інтенсивності, по всьому тілу. Класично з‘являються висипання в ділянці попереку, хвоста, стегон. Тварина неспокійна, постійно розчухує тіло і кусає сама себе. Шерсть забарвлюється в коричневий колір від постійного облизування. З часом можуть з‘являтися ділянки облисіння, кірочки та гіперпігментації. Важкий перебіг характеризується появою себореї, великими ділянками облисіння та проявами самотравматизації.

У котів блошиний дерматит характеризується появою міліарних палул з кірочками. Може здатися, що це місця укусів бліх, однак це прояв алергічної реакції. В основному ураження скупчуються в області шиї та голови. Згодом з’являється свербіж та облисіння вздовж хребта.

 

Чому при появі симптомів потрібно звернутись до ветеринарного спеціаліста?

 

Такі прояви можуть свідчити про харчову алергію, забиті параанальні залози або інші захворювання. Ветеринар може відрізнити їх, правильно поставити діагноз та назначити ефективну схему лікування.

 

Як позбутися від бліх?

 

Сьогодні на ринку ветеринарних препаратів є велика кількість засобів для боротьби з ектопаразитами. Для котів ефективними є препарати типу «spot-on» – краплі на холку. У ветеринарних клініках «Ветсервіс» також є в наявності краплі для комплексної боротьби з ектопаразитами та ендопаразитами.

Для собак рекомендується застосовувати таблетки проти бліх та кліщів. Таблетку підбирають на вагу тіла тварини та задають цілу, не розламуючи. Це допомагає діючим речовинам в необхідній кількості розподілитися по всьому організму та захистити тварину від ектопаразитів на строк від чотирьох до дванадцяти тижнів.

Також в схему лікування включають спеціалізовані шампуні. Однак почерговість застосування препаратів слід уточнити у лікаря.

Потрібно не забувати, що блохи живуть у домівках. Тому рекомендується обробити оселю інсектицидами, купленими у ветеринарній аптеці або клініці, з дотриманням правил застосування. Це забезпечить ефективну боротьбу з комахами без шкоди для людей та тварин.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу