щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Чому ніколи не варто пригощати домашніх улюбленців солодким?

Чому ніколи не варто пригощати домашніх улюбленців солодким?

Нерідко трапляються випадки, коли власники тварин розповідають, з яким задоволенням їх домашні улюбленці їдять солодке: шоколад,  цукерки та фрукти. Однак не всі знають, що такі, на перший погляд прості речі, можуть обернутися тяжкою проблемою.

Одним з небезпечних складників солодощів є цукор, який у великій дозі потрапляє в організм кота чи собаки,  які по своїй природі є хижаками. Замість високоякісного протеїну, харчових волокон, вітамінів та мінералів, в організм потрапляє величезна кількість вуглеводів. Різкий стрибок глюкози в крові провокує виділення підшлунковою залозою інсуліну. Внаслідок цього вуглеводи відкладаються у вигляді жиру, а в тварини знову з’являється відчуття голоду.  З кожним разом все більше спотворюється обмін речовин, що може призвести до ожиріння, цукрового діабету та інших поганих наслідків.

Шоколад особливо небезпечний для котів. Теобромін та кофеїн, які входять до його складу, викликають складне отруєння. Гіперактивність, тремор, блювота та діарея – чи не найлегші симптоми такого отруєння. Адже шоколад є настільки токсичним, що його споживання може завершитись летально.

Рослинні жири, які є в солодощах, провокують виникнення панкреатиту в собак та котів. Адже підшлункова залоза, в таких незвичних ситуаціях працює з перевантаженням, але її власних ферментів все одно може бути недостатньо для того, щоб травлення було повноцінним. Погіршення відтоку панкреатичного соку може призвести навіть до «самоперетравлювання» підшлункової залози. Структурно та функціонально, в такому випадку, її відновити дуже важко.

Щодо фруктів, то справжньою отрутою для собак є виноград та родзинки. Механізм отруєння досі не достатньо вивчений. Споживання їх може призвести до ниркової недостатності всього за дві доби. Основними симптомами є блювота, діарея, слабкість та біль в ділянці живота. Важка інтоксикація та припинення виділення сечі загрожують життю собаки.

Харчове отруєння тварин – це гострий та небезпечний стан. Адже з кожною хвилиною токсини всмоктуються в кров і спричиняють все більшу інтоксикацію. Вчасно звернувшись до ветеринарного лікаря можна запобігти тяжкому ураженню внутрішніх органів та зберегти життя тварині.

Сховати з поля зору солодощі – найкращий шлях до профілактики отруєння. Якщо і  є бажання  побалувати свого улюбленця чимось смачненьким, то краще звернутися в зоомагазин і обрати щось корисне і не шкідливе.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу