щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Інфекційний ринотрахеїт котів

Інфекційний ринотрахеїт котів

Герпесвірусна інфекція котів – це заразне захворювання, яке протікає гостро і хронічно. До нього сприйнятливі коти усіх порід не залежно від віку.

Викликає герпесвірус, який є доволі стійким в зовнішньому середовищі, однак дезінфектанти, які ми використовуємо в побуті, руйнують його оболонку. Вірус виділяється від хворих і перехворілих котів з усіма витіками з організму та осідає на кормах, предметах по догляду, або ж зависає в повітрі.

Після інкубаційного періоду який триває від 2 до 10 днів, з‘являються перші симптоми: пригнічення, чхання та прозорі витікання з носа та очей. Нерідко підвищується температура тіла. Згодом симптоми посилюються: витіків стає більше, вони набувають гнійного характеру; з‘являється сильний кашель, тварина худне.

Іноді, особливо в старших котів, це захворювання може супроводжуватись лише запаленнями слизової оболонки носа.

Що робити?

 

Звернутись до ветеринарного лікаря, який проведе детальний огляд тварини та розробить ефективну схему лікування. Найчастіше терапія спрямована на полегшення симптомів,  пригнічення вторинної мікрофлори (бактерії, що активно розмножуються в уражених вірусом органах) та підтримання організму в цілому.

Потрібно розмістити тваринку в теплому місці та якщо вдома є інші коти, по можливості не допускати їх  контактування.

 

Профілактика захворювання

  1. Повноцінна годівля
  2. Утримувати тварин в чистоті.
  3. Вчасне проведення дегельмінтизації та обробка від бліх

Однак найефективнішою є щорічна вакцинація вашого котика. У мережі ветеринарних клінік «Ветсервіс» наявні комплексні вакцини з Чехії, США, Нідерландів та Франції. Наші лікарі провакцинують вашу тваринку за правильною схемою, що допоможе виробити міцний імунітет і захистити улюбленця від небезпечних захворювань. Завдяки сучасній системі обліку пацієнтів, наші спеціалісти нагадають вам про вакцинацію, обробку від глистів та дадуть відповіді на усі ваші запитання.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу