щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Ветеринарія екзотичних тварин. На що варто звернути увагу, маючи вдома екзотичного домашнього улюбленця?

Ветеринарія екзотичних тварин. На що варто звернути увагу, маючи вдома екзотичного домашнього улюбленця?

Ветеринарія екзотичних тварин з кожним роком стає все більш і більш актуальною, як за кордоном, так і в нашій країні. Адже, все частіше на прийом у ветеринарні клініки приходять клієнти, які є власниками екзотичних тварин.

Заводити екзотичного вихованця в квартирі, в наш час – це вже далеко не рідкість. Черепахи, ящірки, тхори, шиншили, варани, морські свинки, щури, білки… – це той малий список екзотичних тварин, яких заводять господарі замість собак і кішок. Зрозуміло, такі улюбленці приносять своїм господарям величезну радість, але також потребують особливого догляду, умов утримання, годівлі, а найголовніше специфічного лікування при необхідності.

Екзотичні тварини мають різні анатомічні та фізіологічні особливості, що істотно відрізняють їх від типових представників дрібних домашніх тварин (собак і кішок).

Також пам’ятайте про те, що самостійне лікування може нашкодити вашому улюбленцю. Ви напевно знаєте, що навіть у людей один і той же препарат може діяти на організм по-різному. Є речовини, які взагалі ні за яких умов не можна давати екзотичним тваринам і гризунам! Що вилікує, а що погубить тварину – відповісти зможе тільки вузькоспеціалізований лікар-ветеринар.

Коли потрібно звернутися до фахівця розповідає наша спеціалістка по екзотичних тваринах Ірина Юріївна:

Щоб не пропустити захворювання що розвивається, господареві потрібно обов’язково знати особливості і звички свого вихованця. Майже всі зміни, особливо різкі, найчастіше вказують на збій в роботі  організму. Зверніть увагу на такі загальні симптоми:

  • Розлади харчування – відмова від їжі, блювота, запор або пронос. Це можуть бути як ознаки хвороб шлунково-кишкового тракту, так і інші проблеми.
  • Зміни в поведінці – агресія, млявість або пригнічення вказують на те, що вихованець відчуває біль або незручності.
  • Погіршення зовнішнього вигляду – шкіри, шерсті, стану лап, очей і порожнини рота.

Визначити, на що вказує та чи іншу ознака, може тільки ветеринар. Самолікування тварин, особливо екзотичних, може завдати великої шкоди їх здоров’ю!

Якщо ви раніше не були господарем екзотичної тварини, то бажано відразу після його покупки звернутися за консультацією, щоб отримати вичерпні рекомендації щодо догляду і харчування. Це дозволить уникнути багатьох серйозних проблем в майбутньому.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу