щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Яка вода найкраще підходить для вашого домашнього улюбленця?

Яка вода найкраще підходить для вашого домашнього улюбленця?

Мій кіт п‘є воду з-під крана, це нормально? Нашому песику ми даємо попити газованої води, це не зашкодить його здоров‘ю? Нехай п‘є там, де захоче, що йому буде?

 

Якщо про харчування тварин власники тварин чують постійно, то на питну воду уваги приділяється значно менше. Тіло тварини, як і людини, переважно складається з води. Кожен день свого життя собаки та коти п‘ють воду для того, щоб втамувати спрагу. Вода приймає участь у всіх важливих процесах організму: травлення, терморегуляція, підтримання гомеостазу та кислотно-лужної рівноваги, виведення токсинів та продуктів обміну. За нестачі води кров згущується та починається процес інтоксикації організму. Страждають усі системи органів та організм в цілому. Беззаперечно можна сказати, що вода – це життя.

 

Яку воду потрібно давати домашнім тваринам?

 

Водопровідна вода може споживатись тваринами, однак це залежить від її якості. В різних населених пунктах водопровідна вода є різної жорсткості та може містити в собі мінерали та різноманітні речовини в ненормованих кількостях. Якщо ваша вода перевірена і ви її споживаєте без шкоди здоров‘ю, то будьте впевнені, що і вашій тваринці вона не зашкодить.

 

Вода з-під крана та колодязя (та інші води) може містити велику кількість мінералів, як правило, кальцію та магнію. Теоретично, якщо ваша собака або кіт п’є жорстку воду протягом тривалого періоду часу, можуть виникнути такі захворювання, як інфекції сечовивідних шляхів або сечового міхура, цистит, кристалурія та утворення каменів. Хороша новина полягає в тому, що ви можете легко провести тест на жорсткість води. Набори для цього доступні в Інтернет-магазинах.

 

Якщо говорити про бутильовану воду, то вона має бути столова питна та негазована. Газовану воду не рекомендується давати тваринам. Споживання її може викликати блювоту та запалення слизової оболонки шлунка.

 

Демінералізована вода допоможе позбутися проблем з сечовидільною системою, однак така вода не насичує організм необхідними елементами та менше втамовує спрагу.

 

Воду з озера полюбляють пити собаки при виїзді на природу. Однак потрібно пам‘ятати, що  стоячі водойми – це осередок лептоспірозу. У невакцинованих тварин це захворювання вражає нирки, печінку та весь організм в цілому. Летальність може сягати 30%. При виїзді з тваринкою на море, потрібно слідкувати, щоб вона не пила морську воду. Отруєння сіллю може спричинити дегідратацію, діарею та нервові розлади.

 

 

Скільки тварина має пити води?

 

Кількість води, яку ви даєте домашньому улюбленцеві має бути необмеженою. Її споживання залежить від раціону, ваги, активності та інших факторів. Однак якщо ви помітили, що тварина стала менше пити води, або навпаки, п‘є більше ніж зазвичай, то бажано звернутися до ветеринарного лікаря  і перевірити роботу внутрішніх органів. Здати кров та сечу на аналіз, зробити УЗД органів черевної порожнини. Адже раннє виявлення патологій в рази збільшує шанси на одужання.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу