щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00 +38 (067) 743-86-40
щоденно з 9:00 до 18:00 / неділя до 16:00

Зубний камінь. Чому гігієна ротової порожнини тварин є важливою процедурою?

Зубний  камінь. Чому гігієна ротової порожнини тварин є важливою процедурою?

Слина, протеїни, бактерії і частинки їжі щодня утворюють наліт на зубах, товщина якого поступово збільшується, якщо зуби не чистять.  Мінерали, що містяться в слині, перетворюють зубний наліт на зубний камінь – тверде відкладення на зубі по краю ясен жовтуватого кольору.

Зубний камінь з’являється при поганій гігієні порожнини рота, хоча можуть бути і інші причини:

  • форма зубів
  • неправильний розподіл корму під час жування
  • зміна складу слини
  • нестача твердої їжі

 

В нормі ротову порожнину тварин населяють бактерії, які мирно живуть, харчуються вуглеводами і не завдають шкоди вашій тваринці. Однак, це так звана умовно патогенна мікрофлора. Чому умовно? Тому що при зниженні імунітету та пошкодженні слизових оболонок ротової порожнини, вона спричиняє запальні процеси.

Гінгівіт – це перший сигнал, який свідчить що в ротовій порожнині почались патологічні процеси, які згодом можуть призвести до втрати зубів.  Ясна швидко червоніють і набрякають по краях зуба. Собака може відчувати труднощі під час прийому їжі,  ясна можуть кровоточити. Також з‘являється галітоз – неприємний запах з ротової порожнини.

Найкращим вирішеннями даної проблеми є професійна чистка зубів в поєднанні з медикаментозним лікуванням, спрямованим на зняття запального процесу.

У мережі ветеринарних клінік «Ветсервіс», професійну гігієну ротової порожнини проводять за допомогою ультразвукового скалера. Цей метод дозволяє швидко та якісно видалити зубні відкладення над яснами та і в глибших шарах. Попередньо тварину вводять в поверхневий наркоз, для того щоб процедура пройшла безболісно і якісно.

Подальша схема лікування залежить від ступеня ураження зубів, та спрямована на пригнічення патогенної мікрофлори  та швидку регенерацію тканин навколо зуба.

Як попередити появу зубного каменю?

Потрібно чистити зуби в домашніх умовах

Перш за все тварині знадобиться особиста зубна щітка. НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДОРОСЛУ ЛЮДСЬКУ ЗУБНУ ЩІТКУ.  Навіть найм’якша щетина для слизової оболонки тваринки може виявитися дещо жорстка.  Ви можете використовувати дитячу щітку або придбати спеціальну в зоомагазині.

Зубна щітка для собак має м’яку щетину і дозволяє добре вичищати зуби в важкодоступних місцях. Її підбирають в залежності від розмірів тварини. Крім щіток для собак виготовляють і зубну пасту.  Звичайна паста, якою користуємося ми, не підійде і може бути токсичною для чотирилапого.

1) Починати чистити слід з найдальших зубів.  Це пов’язано з тим, що відтягування губи викличе у собаки менше негативних емоцій, ніж підйом носа.

2) Слід починати чистити зуби з зовнішньої сторони і ближче до ясен, саме там утворюється зубний камінь.

3) Після того як тварина звикне чистити зовнішню частину зубів, можна поступово переходити до чищення їх внутрішньої частини.

У випадку наявності зубного каменю, кровоточивості ясень і неприємного запаху з ротової порожнини – зверніться до ветеринарного лікаря. Раннє лікування запалення ясен попереджує появу ускладнень, таких як втрата зубів.

Отримайте персональну знижку на будь яку послугу